10 شغل پر درآمد در ترکیه برای ایرانیان

شغل پر درآمد در ترکیه

کشور ترکیه در سال های اخیر به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت ایرانیان شناخته شده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده، هر لیر کشور ترکیه برابر با بیش از هزار و پانصد تومان پول کشور ایران می باشد. قطعا با وجود این شرایط هر شهروند ایرانی تصمیم می گیرد تا برای به دست آوردن رفاه بهتر، به کشور ترکیه سفر کند. افرادی که به دنبال کار در ترکیه هستند، باید مسائل مختلفی را بررسی کنند تا بتوانند شرایط مهاجرت خود را آسان تر کنند. کشور ترکیه از اکثریت شغل های ایرانیان استقبال کرده و علاقه مند بوده تا افراد شاغل و فوق حرفه ای ایرانی را در مراکز مختلف خود استخدام کند.

امروزه مراکز زیادی به منظور اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات لازم در این زمینه تاسیس شده اند تا با معرفی انواع شغل پر درآمد در ترکیه، شرایط مهاجرت را برای شما راحت تر کنند. قطعا شما می توانید با شناسایی شغل پر درآمد در ترکیه، گزینه مطلوب تری را برای داشتن رفاه بهتر خود انتخاب نمایید. بنابراین لازم است تا حتما اطلاعات را در رابطه با شغل های مختلف کشور ترکیه و شغل های پر درآمد این کشور، در اختیار داشته باشید.

کسب درآمد در ترکیه

شغل های ممنوعه زیادی در ترکیه وجود دارند

بر اساس رتبه بندی های شغلی انجام شده در کشور ترکیه، شغل های این کشور توانست با رتبه بندی شغل های کشور ایران رابطه همسانی را داشته باشد. بنابراین می توان دریافت که شغل پر درآمد در ترکیه، همانند شغل پر درآمد در کشور ایران می باشد. البته توجه داشته باشید که در این بین مشاغلی وجود دارند که برای به دست آوردن آن ها، نیاز به داشتن پاسپورت کشور ترکیه و اخذ شهروندی آن می باشد. چرا که کشور ترکیه برای برخی از مشاغل مهم، محدودیت های بزرگی را اعمال کرده است.

برای مثال، دادستانی، قضاوت، نگهبانی، پلیس، کاپیتان کشتی و خدمه کشتی و … جزو برخی از مشاغل ممنوعه در ترکیه شناخته می شوند. شهروندان ایرانی برای استخدام در مراتب شغلی ذکر شده، باید شهروند کشور ترکیه شوند و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. توجه داشته باشید که اکثریت شغل های دولتی و سازمانی کشور ترکیه، برای افراد مهاجر ممنوع می باشد.

حوزه پزشکی در میان پر درآمد ترین مشاغل ترکیه

به طور کلی، کشور ترکیه همانند کشور ایران به حوزه پزشکی خود اهمیت بسیار زیادی داده و درآمد های کلان را برای آن در نظر گرفته است. در حوزه پزشکی، پزشک اطفال به عنوان پر درآمد ترین پزشک این حوزه شناخته شده که درآمد زیادی را در طول ماه به دست می آورد. پزشک متخصص قلب و عروق نیز جزو پزشکانی بوده که در طبقه بالایی از جامعه زندگی کرده و درآمد بسیار زیادی را در طول ماه کسب خواهد کرد. کشور ترکیه از پزشکان ایرانی نیز دعوت کرده تا برای شروع فعالیت خود در بیمارستان های ترکیه، اقدام نمایند.

انواع شغل در ترکیه

پرستاری و همچنین مدیریت بیمارستان های دولتی و خصوصی در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه، به عنوان یکی از گزینه های مناسب شناخته می شود. دندانپزشکی نیز از رشته های محبوب در کشور ترکیه بوده که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. معمولا مشاغل مربوط به حوزه پزشکی، درآمد های کلان بالای 20 هزار لیر را در ماه تجربه خواهند کرد.

بهتر است بخوانید : مشاغل مورد نیاز کانادا

آرایشگری در بین انواع شغل پر درآمد در ترکیه

در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه، شغل آرایشگری نیز توانسته است درآمد مناسبی را برای خود کسب کند. این شغل به عنوان یکی از مشاغل ساده و بسیار خوبی شناخته شده که اکثریت ایرانیان می توانند با آموختن آن، به راحتی در کشور ترکیه مشغول به کار شوند. مردم ترکیه علاقه زیادی را به اصلاح دارند و همواره در تلاش هستند تا در مد روز جهان بمانند. به همین دلیل نیز مردم این کشور تلاش می کنند تا با اصلاح به موقع خود، چهره بهتری را از خود به نمایش بگذارند.

بسیاری از جوانان کشور ایران که آرزوی مهاجرت را در فکر خود دارند، می توانند با آموختن اصول و فنون آرایشگری به راحتی در این کشور استخدام شوند. کشور ترکیه آرایشگری را به عنوان چند شغل پر درآمد در ترکیه معرفی کرده که به وسیله آن افراد زیادی در این کشور معروف شده اند.

شغل های مربوط به دستگاه قضایی

اگرچه وکالت، قضاوت و شغل های مربوط به دستگاه های قضایی ترکیه برای مهاجران ممنوع است، اما شما می توانید با گرفتن پاسپورت این کشور، وارد سازمان های دولتی نیز شوید. وکالت به عنوان یکی از بهترین شغل های ترکیه شناخته شده که توانسته است درآمد زیادی را برای افراد شاغل در این زمینه رقم بزند. قاضی های ترکیه در طول ماه از درآمد های کلانی بهره مند هستند که به وسیله آن می توانند از رفاه بسیار خوبی در کشور ترکیه بهره مند شوند.

مدیریت بانک در ترکیه

به طور کلی رشته وکالت در کشور ترکیه می تواند در طول سال حداقل 90 لیر درآمد داشته باشد. حداکثر درآمد رشته وکالت در کشور ترکیه، 300 هزار لیر می باشد. سطح تجربه و میزان تحصیلات تاثیر بسیار زیادی را در درآمد یک وکیل در کشور ترکیه دارد. قاضی های کشور ترکیه نیز در طول سال به طور متوسط 270 هزار لیر ترکیه را دریافت می کنند. این شغل به دلیل محدودیت ها و سختی هایی که دارد، از اهمیت زیادی در این کشور بهره مند می باشد.

مدیریت بانک در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه

مسئولیت داشتن صد ها میلیون وجه نقد در بانک ها به عنوان مسئولیت بسیار سختی شناخته شده که به هر فردی واگذار نمی شود. به همین دلیل نیز، مدیریت بانک در میان انواع شغل پر درآمد ترکیه حضور داشته و توانسته است درآمد زیادی را به خود اختصاص دهد. مدیران بانک در کشور ترکیه می توانند بدون داشتن هر گونه تجربه ای حداقل از درآمد 87 هزار لیر در طول سال بهره مند شوند. معمولا مدیران بانک با تجربه از درآمد های کلان تری مانند 200 هزار لیر برخوردار هستند.

بهتر است بخوانید: چگونگی دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

سطح تجربه و تحصیلات دانشگاهی مدیر بانک موردنظر، می تواند در میزان حقوق دریافتی او تاثیر مستقیمی را بگذارد. همچنین محل موردنظر او برای مدیریت بانک تاثیر زیادی را در سطح درآمد او خواهد داشت. برای مثال فردی که در شهر استانبول به مدیریت بانک می پردازد، از درآمد بیشتری در مقایسه با مدیر بانک شهر آنتالیا، برخوردار خواهد بود. توجه داشته باشید که رشته مدیریت در میان رتبه های برتر انواع شغل پر درآمد در ترکیه شناخته می شود.

مدیر ارشد اجرایی به عنوان شغل پر درآمد در ترکیه


یکی دیگر از 10 شغل پر درآمد ترکیه، مدیر ارشد اجرایی می باشد که درآمد بسیار زیادی را در طول سال کسب می کند. در کشور ایران جوانان بیکار بسیار زیادی وجود دارند که در حوزه مدیریت ارشد تحصیل کرده اند و به درجات بالایی رسیده اند. با این حال کشور ترکیه به راحتی دعوت از مدیران اجرایی کرده و استقبال بسیار خوبی را از این افراد کرده است. در این کشور سازمان ها و مراکز زیادی وجود دارند که می توانند به عنوان گزینه مناسبی برای افراد تحصیل کرده در این رشته شناخته شوند.

بازار کار رشته مهندسی در ترکیه

به طور کلی، میانگین درآمد یک مدیر ارشد اجرایی در طول سال 225 هزار لیر می باشد که مبلغ قابل توجهی می باشد. از این رو می توان مدیر اجرایی را در میان ده شغل پر درآمد در ترکیه شناخت و آن را به عنوان گزینه مطلوبی معرفی کرد. توجه داشته باشید که سازمان های استخدام کننده این افراد، توجه زیادی را به میزان تجربه و تحصیلات شما خواهند داشت. بنابراین نیاز است تا با علم کافی نسبت به انجام مراحل استخدام خود، اقدام نمایید.

اساتید دانشگاه و مدرسین

در کشور ایران افراد زیادی وجود دارند که تحصیل کرده رشته های معتبر هستند. این افراد به عنوان گزینه های مناسبی برای آموزش در دانشگاه های ترکیه نیز شناخته می شوند. در کشور ترکیه، اساتید دانشگاه و معلمان توانسته اند درآمد نسبتا کلانی را در مقایسه با سایر شغل ها به دست آورند و به عنوان گزینه مطلوبی برای فعالیت در ترکیه شناخته شوند. علاوه بر این مسئله، جایگاه استاد دانشگاه در جامعه ترکیه بسیار بالا بوده و مردم این کشور احترام زیادی را به اساتید دانشگاهی خود می گذارند. به همین دلیل ایرانیان تحصیل کرده می توانند تدریس را به عنوان یکی از گزینه های مدنظر خود انتخاب نمایند.

بر اساس آمار های منتشر شده توسط معتبرترین سازمان های ترکیه، استاد دانشگاه و مدرس بودن در این کشور بیش از 130 هزار لیر در سال، درآمد دارد. بنابراین این مشاغل را نیز می توان در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه معرفی کرد. کشور ترکیه اهمیت زیادی را به قشر تحصیل کرده جامعه می دهد و همین مسئله موجب شده تا این قشر از رفاه مناسبی برخوردار باشد.

اساتید دانشگاه در ترکیه

خلبانی در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه

رشته خلبانی به عنوان یکی از رشته های محبوب در میان تمامی ایرانیان شناخته شده که بسیاری از جوانان در این رشته تحصیل می کنند. این رشته بازار کار بسیار مناسبی را در کشور ترکیه و سایر کشور های اروپایی داشته و همین مسئله موجب شده تا در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه، به افراد مختلف معرفی شود. کشور ترکیه استقبال ویژه ای را از افراد خلبان ایرانی کرده و توانسته است افراد ایرانی زیادی را در این جایگاه شغلی استخدام کند. همان طور که می دانید، ایرانیان زیادی با شغل خلبان در کشورمان فعال هستند که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند. کشور ترکیه نیز به راحتی شرایط لازم را برای این افراد فراهم کرده است.

بهتر است بخوانید : چگونگی مهاجرت به ترکیه

بر اساس اطلاعات به دست آمده، خلبانی در کشور ترکیه به عنوان یک شغل پر درآمد در ترکیه شناخته می شود. به همین دلیل نیز میانگین حقوق سالیانه افراد خلبان در کشور ترکیه، رقمی معادل 170 هزار لیر در طول سال می باشد. توجه داشته باشید که سطح رفاه افراد خلبان در کشور ترکیه بسیار بالا می باشد.

مدیران مالی و بازاریابی به عنوان شغل پر درآمد برای ایرانیان

از دیگر شغل های پر درآمد برای ایرانیان، می توان به مدیریت مالی و مدیریت بازاریابی اشاره داشت که افراد زیادی در کشورمان در این زمینه تحصیل می کنند. به طور کلی، کشور ترکیه شاخه مدیریت را در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه شناسایی کرده و اهمیت زیادی را به مدیران مالی و بازاریابی کشور خود می دهد. به همین دلیل نیز بسیار از سازمان های ترکیه و شرکت های خصوصی و عمومی، در کادر خود از مدیران ایرانی بهره مند هستند. لازم به ذکر است که بر خلاف کشور ایران، ترکیه مبالغ بیشتری را به مدیران مالی و بازاریابی خود اختصاص داده است.

رشته محبوب خلبانی در ترکیه

مدیران مالی شرکت های ترکیه اغلب رقمی را معادل 204 هزار لیر در طول سال از سوی شرکت های خود دریافت می کنند. مدیران بازاریابی نیز در صورت داشتن تجربه و مهارت لازم در این زمینه، رقمی را معادل 175 هزار لیر در طول سال دریافت خواهند. رقم های ذکر شده برای یک مدیر می تواند زندگی بسیار خوبی را برای هر فرد در کشور ترکیه ایجاد کند.

مهندسی در میان شغل پر درآمد در ترکیه

 در میان انواع شغل پر درآمد در ترکیه، مهندسی به عنوان یکی از برترین گزینه های ممکن شناخته می شود. امروزه کشور ترکیه با داشتن شرکت ها و کارخانجات بسیار زیاد، نیاز بیشتری را به افراد مهندس پیدا کرده است. به همین منظور نیز از افراد مهاجر که در رشته تحصیلی مهندسی درس خوانده اند، استقبال ویژه ای می نماید. لازم به ذکر است که که درآمد سالیان افراد مهندس در این کشور 80 هزار لیر می باشد.

سوالات متداول

آیا خرید و فروش در ترکیه درآمد دارد؟ به طور کلی نمی توان در این رابطه نظر دقیقی را داد. چرا که هر محصول از تقاضا و عرضه خاصی برخوردار است.

تنها شغل های ذکر شده درآمد زیادی را دارند؟ خیر شغل های دیگری نیز به عنوان شغل پر درآمد در ترکیه شناخته می شوند.

برای مهاجرت کاری شغل های پر درآمد چه کنیم؟ نیاز است تا به مجموعه های معتبر مهاجرتی مراجعه شود.

جمع بندی همان طور که متوجه شدید، شغل های زیادی وجود دارند که به عنوان شغل پر درآمد در ترکیه شناخته می شوند. نیاز است که بدانید، مهارت و تحصیلات شما نقش زیادی را در شغل آینده شما خواهند داشت. بنابراین با توجه به مهارت و میزان تحصیلات خود می توانید به سراغ یکی از شغل های کشور ترکیه بروید.

امتیازاین مطلب

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

 
امتیازاین مطلب

نیاز به مشاوره دارید

فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *