صفر تا صد ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت اپ کانادا

آیا شما هم جزو افرادی می باشید که بارها اسم ویزای استارت آپ کانادا را شنیده اید، ولی با آن آشنایی ندارید؟ ما را همراهی کنید تا اطلاعات جامعی را در رابطه با ویزای استارت آپ کانادا در اختیار شما بگذاریم و کارشناسان ما به بهترین شیوه شما را راهنمایی می کنند. اگر شما هم دارای ذهنی خلاقانه می باشید و ایده های جالب برای راه اندازی کسب و کار در ذهن دارید، برنامه استارت آپ کانادا مختص شماست.

مناسب ترین کشور برای استارت آپ ایرانیان

آیا نمی دانید کدام کشور را برای استارت آپ یا راه اندازی کسب و کار انتخاب کنید؟ ما را همراهی کنید تا شما را با بهترین کشور دنیا جهت استارت آپ آشنا کنیم. کشور کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا از لحاظ اقتصادی می باشد و نرخ مالیات این کشور نسبت به سایر کشور ها بسیار کمتر می باشد و حدود 15 درصد می باشد.

بنر-مشاوره

دولت کانادا همیشه برای تعدیل سازی نرخ مالیات تلاش می کند. بر اساس رتبه بندی سازمان فوربز، کشور کانادا رتبه ششم را برای راه اندازی کسب و کار در سراسر جهان دارد. همچنین بر اساس معیار های سازمان CEOWORLD magazine، کشور کانادا رتبه سوم را جهت استارت آپ در جهان دارد.

بنابراین کشور کانادا یکی از بهترین گزینه ها جهت استارت آپ یا راه اندازی کسب و کار می باشد و با توجه به شرایط اخذ ویزا، بهترین و مناسب ترین گزینه برای ایرانیان می باشد.

اخذ ویزای استارت اپ کانادا

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری می باشد. یکی از روش های کسب ویزای سرمایه گذاری کانادا، برنامه استارت آپ می باشد. ویزای استارت آپ کانادا دارای شرایط مختلفی می باشد که باید همگی آن ها را دارا باشید. جهت آشنایی با این شرایط، ما را همراهی کنید. شرایط ویزای استارت آپ کانادا عبارت است از:

  • تمکن مالی( حدود 13213 دلار به ازای هر نفر )
  • اخذ نامه حمایتی استارت آپ کانادا( می توانید از انکوباتور ها، سرمایه گذاران فرشته یا سرمایه گذاران ریسک پذیر این نامه را دریافت کنید. )
  • مدرک زبان فرانسوی یا زبان انگلیسی ( باید در هر 4 مهارت خوانش، شنیداری، گفتاری و نوشتاری امتیاز قابل قبول را دریافت کنید. )
  • شما باید کسب و کار خود را بر اساس قوانین کانادا راه اندازی کنید. ( مدارک کل سهام شرکت را ارائه دهید/  حداقل 10 درصد حق رای توسط هر متقاضی یا هر شریک را در اختیار داشته باشید/ حداقل 50 درصد حق رای، توسط شرکا و سرمایه گذار حامی را روی هم داشته باشید. )
  • داشتن مدرک دانشگاهی در رابطه با حوزه استارت آپی خود(  این شرط ضروری نمی باشد ولی بهتر است که آن را داشته باشید. )

نکته ای که باید بدانید، این است که حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان شریک استارت آپ شما درخواست مهاجرت دهند.

مدرک زبان برای ویزای استارت آپ کانادا

یکی از سوالات متداول متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا در رابطه با مدرک زبان می باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، شما می توانید برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهید. برای هر کدام از این زبان ها آزمون های معتبری وجود دارد که باید در یکی از آن ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید.

برای زبان فرانسه می توانید در آزمون های TEF Canada و TCF Canada شرکت کنید. شما باید در این آزمون ها حداقل نمره NCLC 5 را کسب کنید. همچنین برای مدرک زبان انگلیسی می توانید در آزمون های آیلتس و CELPIP General شرکت کنید و حداقل نمره CLB 5 را کسب کنید. در صورتی که در رابطه با هر کدام از این ها سوال دارید، می توانید به کارشناسان ما مراجعه کنید و شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کنند.

ویزای استارت اپ کانادا

تمکن مالی و هزینه ویزای استارت آپ کانادا

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا، در رابطه با هزینه و تمکن مالی آن می باشد. شما باید جهت صدور ویزای استارت آپ، هزینه هایی را به اداره مهاجرت پرداخت کنید. همچنین باید این افراد تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت کانادا نشان دهند.

بنر-مشاوره

تمکن مالی به این معنا می باشد که در حساب های خود به اندازه کافی پول داشته باشید و نشان دهنده این می باشد که شما برای مخارج زندگی در کانادا، دارایی کافی دارید. مقدار تمکن مالی بر اساس تعداد افراد خانواده می باشد. تمکن مالی به ازای یک نفر 13213 دلار می باشد. برای دو نفر 16449 دلار، برای سه نفر 20222 دلار، برای چهار نفر 24553 دلار و برای پنج نفر 27847 دلار می باشد. البته توجه کنید این سرمایه می تواند در قالب سهام، حواله، چک، پول نقد و… باشد.

علاوه بر تمکن مالی، شما برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا باید هزینه هایی را به دولت پرداخت کنید. برای اقامت دائم باید 2075 دلار را پرداخت کنید که 1575 دلار آن، برای بررسی پرونده در اداره مهاجرت کانادا می باشد و 500 دلار باقی مانده جهت مجوز اقامت دائم می باشد.

همچنین برای اقامت دائم همسر متقاضی باید 1325 دلار پرداخت شود و برای هر فرزند باید 225 دلار را پرداخت کنید. علاوه بر این هزینه ها، جهت اخذ نامه حمایتی از سرمایه گذار کانادایی، هزینه های دیگری از شما گرفته می شود.

تمکن مالی و هزینه ویزای استارت آپ کانادا

اخذ نامه حمایتی از سرمایه گذاران کانادایی

یکی از شرط های اصلی اخذ ویزای آستارت اپ کانادا، اخذ نامه حمایتی از سرمایه گذاران کانادایی می باشد. شما نیاز دارید که با یکی از سرمایه گذاران کانادایی ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را برای آن ها توضیح دهید و آن ها را متقاعد کنید که از کسب و کار شما حمایت کنند.

بعد از متقاعد کردن آن ها، باید یک نامه حمایتی از آن ها دریافت کنید و به اداره مهاجرتی کانادا تحویل دهید. شما می توانید از یکی از سرمایه گذاران مورد تایید کانادا، این نامه را اخذ کنید.

سرمایه گذاران مورد تایید کانادا عبارت اند از: مراکز رشد یا Business Incubator، سرمایه گذاران ریسک پذیر یا Venture Capital Funds و سرمایه گذاران فرشته یا Angel Investor Groups . سرمایه گذاران ریسک پذیر، افرادی می باشند که از استارت آپ هایی که ریسک زیادی دارند و در عین حال امکان رشد آن ها زیاد می باشد، حمایت می کنند. این شرکت ها حداقل 200 هزار دلار در استارت آپ شما سرمایه گذاری می کنند.

بهتر است بخوانید : ویزای کار کانادا

سرمایه گذاران فرشته، گروه هایی می باشند که در ابتدای راه اندازی کسب و کار، از شما حمایت می کنند. حداقل مبلغی که آن ها در استارت آپ شما سرمایه گذاری می کنند، حدود 75 هزار دلار می باشد. همچنین مراکز رشد، مرکز هایی می باشند که در رشد و شکوفایی استارت آپ به شما کمک می کنند.

هرگونه سوالی که در رابطه با این سه سازمان سرمایه گذار حمایتی دارید، می توانید به کارشناسان ما مراجعه کنید و شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کنند. در طول 5 سال اخیر حدود 3494 استارت آپ توسط کشور کانادا تایید شده که حدود 80 درصد آن ها توسط مراکز رشد حمایت شده اند. 80  درصد از استارت آپ های حمایت شده توسط مراکز رشد، توسط کانادا تایید شده اند.

اخذ نامه حمایتی از سرمایه گذاران کانادایی

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

هنگامی که درخواست ویزای استارت آپ کانادا را ثبت کردید، مدتی زمانی طول می کشد تا اداره مهاجرت برای شما مجوز اقامت دائم را صادر کند. در این مدت زمان شما می توانید ورک پرمیت کانادا را بگیرید و به کانادا سفر کنید و استارت آپ خود را آنجا شروع کنید.

برای شروع زودهنگام و ورود به کانادا باید مجوز کار را بگیرید. برای گرفتن این مجوز شرایطی وجود دارد که باید آن ها را داشته باشید وگرنه به شما مجوز ورک پرمیت داده نمی شود. این شرایط عبارت اند از:

  • داشتن تمکن مالی( برای یک نفر 25338 دلار، برای دو نفر 31544 دلار، برای سه نفر 38780 دلار، برای چهار نفر 47084 دلار و برای پنج نفر 53402 دلار می باشد. )
  • پرداخت هزینه های برنامه استارت آپ کانادا
  • گرفتن تعهد نامه و نامه حمایت از سرمایه گذاران کانادایی

این نکته را به یاد داشته باشید که شما نمی توانید برای ایالت کبک درخواست راه اندازی کسب و کار یا درخواست زندگی را بدهید. گرفتن ورک پرمیت کانادا هزینه هایی دارد که باید حتما آن ها را پرداخت کنید. هزینه مربوط به کارفرما حدود 2057 دلار می باشد.

بنر-مشاوره

هزینه ورک پرمیت متقاضی اصلی حدود 1325 دلار می باشد. همچنین هزینه ورک پرمیت همسر متقاضی 225 دلار می باشد و هزینه ویزای هر فرزند 100 دلار می باشد. البته هزینه انگشت نگار هم از شما گرفته می شود که حدود 85 دلار برای هر نفر می باشد.

همانطور که قبلا نیز گفته شد تمکن مالی می تواند در قالب چک، پول نقد، سهام و… باشد. نکته ای که خیلی مهم است و باید حتما از آن اطلاع داشته باشید، این است که اگر می خواهید بیش از 10 هزار دلار به همراه خود به کانادا ببرید، به محض اینکه به کانادا رسیدید، آفیسر فرودگاه را مطلع کنید.

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

تفاوت ویزای کارآفرینی کانادا با ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا و ویزای کارآفرینی کانادا هر دو از روش های سرمایه گذاری در کانادا می باشند و از طریق آن ها می توان به کانادا مهاجرت کرد. این دو ویزای سرمایه گذاری علاوه بر شباهت، تفاوت های اصلی و اساسی نیز با هم دارند. به عنوان نمونه هنگامی که شما ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کردید، در همان ابتدا به شما اجازه اقامت دائم داده می شود، در حالی که در ویزای کارآفرینی اینجوری نمی باشد. در ویزای کارآفرینی بعد از گذشت یک سال و تایید طرح به شما اجازه اقامت دائم داده می شود. در صورتی که در رابطه با هر کدام از آن ها سوال دارید، به کارشناسان متخصص ما مراجعه کنید.

نتیجه گیری

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، یکی از بهترین راه های مهاجرت، گرفتن ویزای استارت آپ کانادا می باشد و همزمان به شما اجازه اقامت دائم داده می شود. بدون شک در حال حاضر کانادا یکی از بهترین کشور های سراسر دنیا جهت استارت آپ و راه اندازی کسب و کار می باشد.

یکی از پرتقاضاترین کشور های جهان برای برنامه استارت آپ کانادا، ایران می باشد. جهت اخذ این ویزا شرایطی وجود دارد که حتما باید همگی آن شرایط را دارا باشید و هزینه های لازم را پرداخت کنید و تمکن مالی کافی داشته باشد.

ممکن است شما در هر کدام از مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا به مشکل برخورید و به راهنمایی نیاز داشته باشید. در این مواقع شما می توانید به کارشناسان و مشاوران ما مراجعه کنید. همگی کارشناسان ما دارای چندین سال سابقه کاری و تجربه در این زمینه می باشند و می توانند شما را به بهترین شیوه راهنمایی کنند.

سوالات متداول ویزای استارت اپ

بله. بدون گرفتن نامه حمایتی از سرمایه گذاران مورد تایید کانادا، پرونده شما تایید نمی شود و نمی توانید ویزا را اخذ کنید.

خیر. حتی در صورت شکست کسب و کار یا استارت آپ شما، اقامت دائم لغو نمی شود و تاثیری در آن ندارد.

تمکن مالی- مدرک زبان- اخذ نامه حمایتی- داشتن استارت آپ قوی- پرداخت هزینه ها

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

 
5/5 - (14 امتیاز)

نیاز به مشاوره دارید

فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

یک پاسخ

  1. چقد جالب نمیدونستنم با این هزینه میتونم یه استارت اپ تو کانادا راه بندازم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *