IRCC جزییات جدید کار باز برای دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را اعلام کرد

ویزای کار پس از فارغ التحصیلی

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC  جزییات جدید کار باز برای دارندگان مجوز کار پس از فارق التحصیلی را اعلام کرد ، دانشجویان بین المللی که مجوز کار پس از تحصیل آنها از 20 سپتامبر 2021 تا 31 دسامبر 2022 منقضی شده است اکنون واجد شرایط تمدید مجوز کار و اقامت در کانادا و ویزای کار پس از فارغ التحصیلی به مدت 18 ماه هستند.

مجوز کار باز برای کسانی که قبلادر کانادا بوده اند این اجازه را می دهد تا زمانی که منتظر تمدید مجوز کار پس از تحصیل هستند به کار خود ادامه دهند

IRCC تا اواسط اکتبر یک ایمیل برای همه ی نامزد های واجد شرایط ارسال می کند و از آنها می خواد ایمیل خود را به روز رسانی کنند و چندین سناریو وجود دارد که در آن متقاضیان می توانند واجد شرایط تمدید موقت باشند.

1- برای کسانی که مجوز کار آنها از 2 اکتبر تا 31 دسامبر منقضی می شود اگر ادرس ایمیل شما تغییر نکرده و پاسپورت شما تا اپریل 2024 اعتبار دارد نیاز به هیچ اقدامی نیست. IRCCمجوز کار را ارسال می کند و متقاضی نیاز به پاسخ به ایمیل IRCC را ندارد.

2- اگر ایمیل شما باید به روز شود و یا پاسپورت شما قبل از اپریل 2024 منقضی می شود شما باید دستور عمل های موجود در ایمیل را دنبال کنید تا به IRCC اطلاع دهید که ایمیل شما باید به روز رسانی شود.اگر پاسپورت شما قبل از اپریل 2024 منقضی شود ممکن است لازم باشد اعتبار پاسپورت خود را قبل از واجد شرایط بودن برای مجوز کار باز  تمدید کنید .

3- اگر مجوز کار پس از تحصیل بین 12 اکتبر تا 31 دسامبر منقضی شود و IRCC قبل از اواسط سپتامبر با شما تماس نگیرد به این معنی است که شما واجد شرایط مجوز کار از طریق این پروسه نیستید و همچنان می توانید برای تمدید مجوز کار به صورت انلان درخواست دهید.

4- اگر مجوز کار پس از تحصیل شما از 12 اکتبر 2022 تا 31 دسامبر 2022 منقضی می شود اما شما نمی توانید ایمیل یا پاسپورت خود را به روز کنید باید برای تمید مجوز کار خود به صورت انلاین درخواست دهید .شما می توانید مجوز کار دریافت کنید که تا تاریخ انقضای پاسپورت خود تمدید شده است یا می توانید منتظر بمانید پاسپورت خود را تمدید کنید.

5- اگر مجوز کار پس از تحصیل شما بین سپتامبر 2021 و اکتبر 2022 منقضی شده باشد باید به صورت انلاین درخواست مجوز کار دهید.برنامه ها از 2اگوست 2022 باز می شود اگر وضعییت موقت شما نیز منقضی شده است باید همزمان برای بازیابی وضعییت خود درخواست دهید .به عنوان بخشی از این اقدام ویژه می توانید وضعییت خود را حتی اگر بیش از 90 روز پیش منقضی شده باشد بازیابی کنید.

هنگامی که یک کاندید ایمیلی از IRCC دریافت می کند 2 هفته فرصت دارد تا اطلاعات خود را به روز کند تا مجوز کار به روز شده ی خود را تا نوامبر 2022 دریافت کند.دریافت کنندگان می تواندد این اعلان را به مجوز کار پس از تحصیل خود پیوست کنند تا به کارفرمایان نشان دهندکه به طور موقت مجاز به کار در کانادا هستند.تمدید برای 18 ماه است درحالی که برای مجوز جدید خود درخواست می دهند مجاز به کار کردن هستند.این مجوز در تاریخ 31 می 2023 منقضی می شود.

امتیازاین مطلب

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

 
امتیازاین مطلب

نیاز به مشاوره دارید

فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *