بررسی بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

برای ما ایرانیان، کشور کانادا به‌ عنوان یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت شناخته می‌شود. به همین دلیل سالانه افراد بسیار زیادی تلاش میکنند تا از طریق راه‌ های مهاجرت به کانادا به اخذ ویزا و اقامت دائم کانادا بپردازند. کشور کانادا کشور پهناوری است که در شمال قاره آمریکا واقع‌ شده است.

فاکتور هایی مانند آب ‌و هوای مناسب، شرایط بی‌نظیر برای زندگی کردن، رفاه، وجود زمینه‌ های پیشرفت و … جزو آن دسته از مواردی هستند که ممکن است شما را قانع کنند تا از خدمات اقامت این کشور بهره ببرید.

دقیقاً به‌ همین دلیل ما در این محتوا قصد داریم برای شما در رابطه با راه‌ های مهاجرت به کانادا و روش ‌های آسانی که در این زمینه وجود دارند صحبت کنیم.

اگر به ‌دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستید اما هنوز کشور مورد نظر خودتان انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید با خواندن این محتوا از شرایط مهاجرت به کانادا مطلع شوید. پس تا انتهای این محتوا با ما همراه بمانید.

چرا مهاجرت به کانادا تا این حد پرطرف‌دار است؟

پیشتر برای شما کمی در رابطه با مزایای مهاجرت به کانادا صحبت کردیم، اما قبل ‌از بررسی راه‌ های مهاجرت به کانادا، بیایید به‌ صورت دقیق‌تر بررسی کنیم که چرا کانادا تا این حد مقصد مناسبی برای مهاجران است.

 • وجود ایرانیان زیاد در این کشور
 • وجود امنیت صد در صدی
 • های رفاهی مناسب برای زندگی
 • سیستم آموزشی استاندارد و وجود دانشگاه ‌ها و اساتید شناخته ‌شده 
 • بازار کار مناسب
 • مناظر شگفت ‌انگیز و زمینه ‌های تفریحی با کیفیت
 • ارائه خدمات با کیفیت سلامتی و درمانی
 • و… 

همه این موارد جزو آن دسته از فاکتور هایی هستند که روند تصمیم‌ گیری برای مهاجرت به کانادا را راحت‌تر می‌کنند.

برای مهاجرت به کانادا باید اقداماتی انجام دهیم؟

بررسی بهترین راه های مهاجرت به کانادا 

کانادا به‌ عنوان یکی از کشور های توسعه‌ یافته شناخته می‌شود که مقصد تعداد بسیار زیادی از مهاجران است. طبق آمار های موجود، حدود 22 درصد جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند.

کانادا کشوری رو به‌ رشد است و همین موضوع باعث شده تا این کشور برای فراهم کردن نیروی کار مورد نیاز خود به جذب راحت مهاجران بپردازد. این کشور شرایط تقریباً آسانی را در مقایسه با سایر کشور های مهاجر پذیر برای متقاضیان فراهم کرده است. یعنی شما می‌توانید با کمترین دردسر و با استفاده از راه‌ های مهاجرت به کانادا، به‌ راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی اقامت این کشور را دریافت کنید.

در صورتی ‌که روند اقامت دائم شما در کانادا بدون هیچ ‌گونه مشکلی طی شود و شما در زمان اقامت خودتان به قوانین این کشور پای‌بند باشید، بعد از چند سال می‌توانید اقامت دائم خود را به شهروندی تبدیل کنید و به ‌عنوان یکی از شهروند های کانادا شناخته شوید.

گرفتن شهروندی کانادا مزایای شگفت ‌انگیزی دارد. یکی از آن‌ ها، دریافت پاسپورت کانادایی و سفر راحت به اقصی نقاط جهان می‌باشد. بیایید با یکدیگر در ادامه راه‌ های مهاجرت به کانادا را بررسی کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

بررسی بهترین راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی، یکی از بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا 

یکی از راه‌ های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد. برای این‌ که مسیر پیشرفت را برای خودتان هموارتر کنید و راحت‌تر به بازار کار کانادا وارد شوید، می‌توانید با اخذ ویزای تحصیلی، مدارک معتبر از دانشگاه‌ های این کشور را دریافت نمایید و به‌ راحتی، از تخصص خود برای کسب درآمد بهره ببرید.

این روش یکی از راحت‌ترین و بهترین روش‌ های اخذ اقامت کانادا شناخته می‌شود زیرا قوانین نسبتاً راحتی برای مهاجران در این زمینه وضع‌ شده است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • باید از نظر جسمی و روانی سالم باشید 
 • سوء پیشینه نداشته باشید 
 • توانایی زندگی در سطح متوسط را در کانادا داشته باشید یعنی از لحاظ مالی تامین شده باشید (داشتن درآمد ماهانه حداقل ۸۳۳ دلار)
 • یکی از مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل را داشته باشید

مهاجرت کاری به کانادا

از دیگر راه‌ های مهاجرت به کانادا ما می‌توانیم به مهاجرت کاری اشاره کنیم. اگر شما در زمینه‌ی خاصی متخصص هستید و می‌دانید که می‌توانید از تخصص خودتان در کشور کانادا نیز بهره ببرید، می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که در این شرایط باید پیشنهاد شما، پیشنهاد معتبر و قابل ‌قبولی باشد. بر اساس تخصصی که دارید، می توانید طی بازه ‌زمانی مشخصی موفق شوید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید. 

ازدواج، از دیگر راه‌ های مهاجرت به کانادا

 یکی از راحت‌ترین و ساده‌ترین راه‌ های مهاجرت به کانادا ازدواج است. اگر شما با فردی که شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارد ازدواج کنید، می‌توانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و روند زندگی خود را در این کشور شروع کنید.

پس ‌از این‌ که شما ازدواج خودتان را رسمی کردید، همسر شما باید با ارائه مدارک معتبر روند اخذ اقامت دائم شما را نهایی کند. در سریعترین زمان ممکن درخواست شما پیگیری خواهد شد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

از دیگر راه‌ های مهاجرت به کانادا سرمایه ‌گذاری است. قاعدتاً برای استفاده از خدمات مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری شما باید سرمایه لازم و کافی را داشته باشید. شما می‌توانید با کارآفرینی، راه ‌اندازی استارتاپ، خرید بیزینس و همچنین سرمایه ‌گذاری‌ های استانی، با توجه به قوانین موجود در این زمینه، به ‌راحتی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. اما توجه داشته باشید که هر کدام از روش ‌های سرمایه ‌گذاری قوانین مربوط به خودشان را دارند. برای مثال اگر قصد دارید که از طریق ثبت شرکت به اخذ اقامت دائم کانادا بپردازید، می‌توانید چهار نوع شرکت خصوصی، مشارکتی، سهامی و تعاونی را تاسیس نمایید.

علاوه بر این موضوع، شما باید تعیین کنید که می‌خواهید به ثبت شرکت فدرال یا ثبت شرکت استانی بپردازید. توجه به این قوانین به شما کمک می‌کند تا با دغدغه کمتر و شانس موفقیت بیشتری روند اخذ اقامت دائم را طی کنید. همچنین راحت‌تر به کسب درآمد در این کشور بپردازید.

پناهندگی، از دیگر راه‌های مهاجرت به کانادا

یکی از پر دردسر ترین راه‌ های مهاجرت به کانادا، پناهندگی است. پناهندگی ممکن است که به دلایل گوناگون و متفاوتی صورت بگیرد. به‌ هر حال اگر شما در کشور مادری خودتان دچار مشکل شده‌اید و دیگر نمی‌توانید به ادامه زندگی در این کشور بپردازید، می‌توانید با ارائه درخواست پناهندگی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که بعد از ارائه اطلاعات، پرونده شما بررسی می‌شود و آن دسته از افرادی که دلیل قانع ‌کننده‌ای داشته باشند، به ‌عنوان پناهنده در کانادا پذیرفته می‌شوند. 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی 

از دیگر راه‌ های مهاجرت به کانادا ما می‌توانیم به خود اشتغالی اشاره کنیم. اگر در زمینه‌ های ورزشی، فرهنگی و هنری فعالیت می‌کنید، می‌توانید از طریق مهاجرت به کانادا به هدف خودتان دست پیدا کنید.

اگر  شما ورزشکار، مربی ورزشی، داور و راهنمای ورزشی باشید، می‌توانید از طریق این روش به کانادا مهاجرت کنید. در شاخه هنری و فرهنگی نیز افرادی که در زمینه ‌های طراحی، نویسندگی، نوازندگی، نقاشی و عکاسی فعالیت دارند می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند.

 سیستم خود اشتغالی بر اساس امتیازدهی می‌باشد. پنج فاکتور تجربه کاری، سن، مدرک تحصیلی، انطباق‌پذیری و همچنین تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه جزو آن دسته از فاکتور هایی هستند که می‌توانند امتیاز شما را تعیین کنند. حداکثر امتیازاتی که در این سیستم به شما اعطا می‌شود 100 می‌باشد. شما برای موفقیت در زمینه کسب ویزای خود اشتغالی باید حداقل 35 امتیاز را دریافت کنید.

راه های مهاجرت به کانادا

تولد فرزند، یکی از آسان‌ترین راه‌ های اخذ اقامت کانادا 

در کانادا اصل خاک قانونی تایید شده ‌است. پس یکی از دیگر راه‌ های اخذ اقامت کانادا، تولد فرزند در این کشور می‌باشد. طبق قوانین کانادا، هر نوزادی که در این کشور به دنیا بیاید، بدون هیچ ‌گونه قید و شرطی می‌تواند تابعیت دائم کانادا را دریافت کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که والدین کودک نمی‌توانند تابعیت این کشور را بگیرند و تابعیت فقط به فرزند داده می‌شود. اما هنگامی‌ که فرزند به سن قانونی یعنی 18سالگی رسید، می‌تواند اسپانسر والدین خود شود و به آن‌ ها کمک کند تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت اسپانسرشیپ، فامیلی و خانوادگی به کانادا

یکی دیگر از پرطرف‌دارترین و آسان ‌ترین راه‌ های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ، فامیل و خانواده می‌باشد. با توجه به قوانین کشور کانادا، برای این ‌که شما بتوانید به اخذ اقامت این کشور بپردازید، باید حداقل یک نفر از اعضای خانواده یا فامیل ‌های درجه یک شما به‌ عنوان شهروند کانادایی شناخته ‌شده باشد.

علاوه ‌بر این موضوع، از لحاظ مالی نیز باید تایید شود که این افراد توانایی ساپورت کردن شما را دارند و می‌توانند هزینه ‌های زندگی شما را فراهم نماید. در این شرایط شما می‌توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید و در ادامه و به ‌عنوان یک شهروند کانادایی شناخته شوید. 

مهاجرت توریستی به کانادا

یکی دیگر از راه‌ های مهاجرت به کانادا مهاجرت توریستی است. در قدم اول بعد از اخذ ویزای توریستی این کشور، میتوانید به خاک کانادا وارد شوید. در ادامه می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری اقدام کنید.

اگر شما تخصصی دارید، می‌توانید با یک کارفرمایی که اهل کشور کانادا می‌باشد هماهنگ شوید و از او بخواهید که به‌ صورت قانونی روند اخذ مهاجرت کاری را برای شما طی کند.

به این ‌موضوع توجه نمایید که حتما قبل ‌از وارد شدن به خاک کانادا شما باید هماهنگی‌ های لازم با کارفرما را پیگیری کرده باشید. اگر قرار است که ویزای تحصیلی دریافت کنید، باید حتما از قبل با دانشگاه یا مرکز آموزشی مورد نظر ارتباط گرفته باشید. 

چرا مهاجرت به کانادا تا این حد پرطرف دار است؟

برای مهاجرت به کانادا باید اقداماتی انجام دهیم؟

اگر قصد دارید که از راه‌ های مهاجرت به کانادا بهره ببرید، به ‌هر حال باید مراحلی را پشت سر بگذارید. پشت سر گذاشتن این مراحل به شما کمک می‌کند تا به‌ صورت مطمئن و قانونی روند اخذ اقامت کانادا را پیش ببرید. اولین کار این است که شما با یک مرکز مشاوره متخصص ارتباط بگیرید.

مراکزی که در زمینه اخذ ویزای اقامت کشور های خارجی فعالیت دارند، به شما کمک می‌کنند تا از قوانین موجود در این زمینه به‌ طور کامل آگاه شوید.

در ادامه باید روش مورد نظر خودتان را برای مهاجرت انتخاب کنید و با و بعد با توجه به قوانین موجود مدارک خود را به ‌طور کامل آماده کنید. در انتها نیز می‌توانید با مطالعه و پرس ‌و جو در رابطه با شرایط زندگی در کانادا، اطلاعات کسب کنید و بیشتر خودتان را برای مهاجرت آماده کنید.

جمع‌بندی 

ما در این محتوا تلاش کردیم تا به ‌طور کامل برای شما در رابطه با راه‌ های مهاجرت به کانادا و نکاتی که در این زمینه باید توجه داشته باشید صحبت کنیم. پیش‌تر نیز برای شما گفتیم که حتما قبل‌ از هر گونه اقدام برای مهاجرت شما باید با یک مرکز مشاوره هماهنگ شوید. یکی از مراکز مشاوره‌ای که در این زمینه خدمات با کیفیتی را به شما ارائه می‌دهد، مؤسسه آتیه دار است. شما می‌توانید با ارتباط گرفتن با متخصصان و پشتیبانانی که در این موسسه مشغول به کار هستند، روند مهاجرت به کانادا را برای خودتان راحت‌تر کنید و با کمترین استرس و مشکل، اقامت دائم و شهروندی کانادا را دریافت کنید. 

سوالات متداول

از ارزان‌ترین راه‌ های مهاجرت به کانادا ما می‌توانیم به پناهندگی، ازدواج و همچنین اسپانسرشیپ اشاره کنیم. مهاجرت از طریق این روش ها نیز هزینه هایی را در برد دارد. اما در مقایسه با سایر روش ها، این سه راه ارزان تر هستند.

شما می‌توانید با تسلط به زبان ‌های انگلیسی و فرانسوی به کانادا مهاجرت کنید. در زبان انگلیس شما باید مدرک آیلتس یا سلپیپ جنرال را دریافت نمایید. در زبان فرانسوی نیز دریافت مدرک تف یا ت س اف می‌تواند روند مهاجرت شما را آسان‌تر کند.

خیر، در میان روش‌ های اخذ اقامت با سرمایه‌ گذاری، قانونی منوط به این ‌که با خرید خانه می‌توانید اقامت این کشور دریافت کنید وجود ندارد.

به‌ طور کلی در میان راه‌ های مهاجرت به کانادا قانون‌ هایی به خصوصی به عنوان محدودیت سنی وجود ندارد. اما ممکن است که در برخی موارد روند امتیازدهی به متقاضیان بالای ۴۷ سال سخت‌تر صورت بگیرد.

برخی از استانهای کانادا برای تامین نیروی کار خود در یک سری کارهای تخصصی پیشنهاد کار یا جاب آفر میدهند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

 
5/5 - (2 امتیاز)
فهرست مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *